Zombie

Každý rok města po celém světě zažívají obrovský nárůst „nemrtvých“. Letos to bude již sedmý ročník kultovní LARP Zombie apokalypsy, kde je výhradním cílem přežít. V boji proti nenasytným mrtvolám však tento boj vůbec není snadný. Tyto hry se začínají pořádat už i v České republice a oblíbené zombie pochody se objevují v mnoha městech naší vlasti již léta. Hromadné chrčení hrdel, požírání obětí a prohnilá párty – to vše je Zombie pochod.

Pochody mrtvýchZombie - cedulka

„Zombie Walk“ je vlastně veřejný pochod lidí oblečených, namaskovaných a nalíčených jako zombie. Začíná se na jednom místě a při průchodu městem se napodobuje také chůze a skřeky nemrtvých. Častým jevem je také tzv. „požírání obětí“. Jde o to, že se k průvodu přidávají i účastníci, kteří nejsou nalíčeni jako Zombie, v určitém místě se s průvodem střetnou a to je jejich konec. Zombie je vtáhnou mezi sebe, roztrhají jim oblečení, namalují zelenou barvou a postříkají umělou krví a tento chudák se pak připojí k davu a sám se vydává hledat své oběti. Nemějte ale strach, že by zombie takhle „spořádali“ jakéhokoli diváka. Tyto volavky jsou vždy se svým osudem srozuměné a mají nějaké nápadné poznávací znamení.

Zombie - kuchařkaZombie -chirurgZombie -policista

Apokalypsa není žádnou dětskou hrou

Při nájezdu zombie není žádný prostor pro legraci ani váhání. Buď budete bojovat dobře, nebo se z Vás stane krmivo. Jsou skupiny, které to berou opravdu vážně, a v takovýchto bojovkách jde někdy o zdraví, ale to nehrozí u nás. V České republice se pochody mrtvých konají od roku 2008 a mají stále větší oblibu. Začalo to v našem hlavním městě, ale po Praze se začaly přidávat i další města, jako např. Brno, Plzeň, Hradec Králové a Most.

Zombie -MorphsuitZombie -kráčející zombieZombie - dětský kostým kostra

Zkuste to i Vy

Chcete se také zúčastnit? Pak to chce řádnou přípravu. Musíte mít děsivý kostým a hrůzný make-up. Neměla by Vám chybět umělá krev nebo falešné otevřené rány. Na našich stránkách najdete vše potřebné, včetně zakrvácených končetin, umělých orgánů nebo dokonce kabelky ve tvaru mozku. Nenechte nic náhodě a pořádně se připravte.

Zombie -jednooká maskaZombie - amputovaná nohaZombie -pirát

Samozřejmě, že v takovém průvodu nechybí ani „ochránci živých“ mezi které patří hasiči, jeptišky nebo policisté. Pro ně máme i speciální sérii zbraní Zombie Dead. Na jaké straně se rozhodněte stát?

Zombie - hasičZombie - jeptiškaZombie - policistaZombie - nůžZombie - terčovniceZombie - sekera

Zajímavosti a kuriozity:

  • Univerzity v Americe nabízejí zombie přednášky. Studenti na nich detailně studují vlastnosti nemrtvých, jejich příběhy, filmy o nich a jejich úkolem na závěr je napsat vlastní zombie scénář.
  • V japonském Tokiu přišlo na zombie pochod tolik účastníků, že někteří se do průvodu vůbec nedostali. Ačkoli je toto město zvyklé na nápory lidí, se zombíky měli organizátoři problém.
  • V Americe vychází od roku 2009 „mrtvý kalendář“ s podtitulem „Když krása žere mozky“. Je plný krásných, ale zakrvácených žen a jejich obětí.
  • V roce 2012 kandidoval v Americe na post prezidenta také „zombík“, který chtěl práci pro ostatní nemrtvé.
  • Neobvyklý případ řešili policisté z anglického města Wakefield. Někdo jim oznámil, že po mostě se potácí těžce zraněný muž, a když k němu policie dorazila, zjistili, že se jedná pouze o herce v masce do připravovaného filmu o zombie.
  • V New Yorku čeká na nemrtvé každý rok bohatý program, do kterého patří i soutěž v pojídání mozků. Ve skutečnosti jsou to mozky z prasete a výherce dostane v přepočtu asi 4000 korun a výsadu jít v čele průvodu.

Zombie - umělá kůžeZombie - medvědZombie - umrlecZombie - batoh dítěZombie - ruceZombie - vnitřnostiZombie - čočkyZombie - maska slepecZombie - miss maturákZombie - hrudníkZombie - maska námořniceZombie - náhrobek

Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post.
Trackbacks are closed, but you can post a comment.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *