Valentýn zase trochu jinak – oblečky pro psy

Máte rádi den svatého Valentýna? Oslavte ho tentokrát trochu netradičně. Zkuste do hry zapojit i Vaše milované pejsky. Oblékněte je do růžových romantických kostýmů a přivítejte spolu s nimi svého milého. To bude koukat! Nezapomeňte však potom své psí miláčky odměnit náležitým pamlskem. :)

O svatém Valentýnu se toho traduje mnoho. Je to svátek, který má hluboké kořeny. Ve velkém se ovšem začal slavit až ve 20. století. Jak už to bývá, jeden americký výrobce vánočních přáníček, měl problémy se svým obchodem. No, vánočních přání už byla všude spousta, a tak jeho obchod přestal vynášet. Zkoušel vymýšlet všechno možné, ale nakonec se jeden nápad vydařil. Byl to samozřejmě nápad, který se týkal svátku zamilovaných. Lidem se zalíbil, a tak se 14. únor ve Spojených státech slaví dodnes. A nejen tam, jeho obliba se přesunula i do dalších zemí. V České republice se slaví od roku 1989.

Svatý Valentin byl římský kněz, který nedbal příkazu císaře Claudia II. a nepřestal oddávat zamilované. Císař si totiž usmyslel, že muži dávají přednost lásce, než aby se stali vojáky v jeho armádě. Když zjistil, že Valentin neuposlechl jeho rozkaz, dal ho zajmout a uvěznit. Co se však nestalo. Najednou se mu u dveří a u okna žaláře začaly shromažďovat dárečky a psaníčka plná vděčných slov. Ano, zamilovaní na něho s uznáním mysleli a vzpomínali. Sám Valentin se zamiloval do dcery svého žalářníka. Před svou smrtí jí napsal milostný dopis, který končil slovy: „Od Tvého Valentina“. A takhle nějak to všechno začalo…

Dnes jsou oslavy dne svatého Valentýna všelijaké. Každý tento den slaví jinak. Někteří zamilovaní jdou na romantickou večeři, jiní si dají drobné dárky, užijí si hezkou noc ve dvou, někteří dokonce jedou na společnou dovolenou. Ať už Valentýn budete slavit jakkoli, je dobré se taky trochu pobavit.

Oblečky pro psy v romantickém stylu jsou pro den svatého Valentýna jako stvořené! :)

Obleček pro psa Princezna

Obleček pro psa Princezna

Kostým pro psa Královna

Kostým pro psa Královna

Obleček pro pejska růžový Zajíček

Obleček pro pejska růžový Zajíček

 

Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post.
Trackbacks are closed, but you can post a comment.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *