Steampunk – kostýmy a doplňky

Slovo „steampunk“ se začíná objevovat čím dál tím častěji. Určitě jste jej už také někdy slyšeli, ať už v souvislosti se šperky, s oblečením nebo s filmy či literaturou. A víte, o co vlastně jde? Poprvé toto slovo použil spisovatel K. W. Jeter, který jím označil styl svých knih. Především se tedy označení „steampunk“ ujalo jako podžánr sci-fi a fantasy, který nachází inspiraci v průmyslové revoluci z 19. století. V té době byla hlavním zdrojem energie pára. Steampunk vychází z představ o budoucnosti, které měli lidé právě v 19. století. Stroje času, ozubená kolečka, kompasy, vzducholodě – to vše k tomuto stylu patří.

Dnešní pojetí steampunku ovlivnily i romány Julesa Vernea a H. G. Wellse. Právě na ně potom navázali mladší autoři jako Tim Powers, James Blaylock či William Gibson. I v českých dílech se dají najít prvky steampunku, a to už ve filmech Karla Zemana Ukradená vzducholoď nebo Vynález zkázy.

Pokud Vás tento styl zaujal, zaujmou Vás i steampunkové kostýmy a doplňky, které můžete využít na nejrůznější maškarní plesy, karnevaly, ale třeba i na filmová či divadelní představení. Jsou precizně a detailně zpracované, takže s nimi rozhodně vzbudíte pozornost. Dámské kostýmy se vyznačují krásnými korzety a viktoriánskými sukněmi. Typickým pánským steampunkovým oblečením jsou dlouhé kabáty s dvouřadovým zapínáním či saka ve vojenském stylu. Často se nosí paraplíčka, brýle používané piloty (tzv. goggles) a klobouky (cylindry). Vše je laděno převážně do hnědých, béžových a černých barev.

Přejeme Vám fantastické steampunkové zážitky!

Steampunk - šaty s minicylindrem

Steampunk – šaty s minicylindrem

Steampunk - pánský kabát

Steampunk – pánský kabát

Steampunk - inženýrská košile

Steampunk – inženýrská košile

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cylindr steampunk hnědý

Cylindr steampunk hnědý

Steampunk brýle červené

Steampunk brýle červené

Brýle monokl, vynálezce

Brýle monokl, vynálezce

 

 

Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post.
Trackbacks are closed, but you can post a comment.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *