Samba – karnevalová horečka

Horké počasí, zástupy lidí, velkolepý průvod tanečnic a barevné panorama. Karneval je tady! Město ovládne veselá atmosféra a každý má chuť slavit. Problémy a starosti se nechávají doma a každý se nechává unášet v rytmu samby, což v překladu znamená božská tanečnice. Stačí rozvlnit boky a nasávat atmosféru, která zaplaví celé město.

Rio de JaneiroSamba - návlekySamba - sukněSamba - maska

Světově nejznámější je karneval v Riu, který láká tisíce návštěvníků z celého světa. Jedná se o čtyři dny oslav, které začínají vždy v sobotu a končí v úterý. Datum však není každý rok stejné, protože karnevalová neděle je vždy sedm týdnů před Velikonoční nedělí. Tento karneval každý den navštíví více jak dva miliony diváků a je zapsán v Guinessově knize jako největší na světě. Během čtyř nocí tu taneční školy soutěží o to, která bude nejlepší a vyhlašuje se také královna karnevalu. Důležité jsou také alegorické vozy a kostýmy, s jejichž přípravou se začíná už na podzim. Měly by obsahovat barevné sukýnky, spoustu lesku a málo materiálu.

Evropské karnevalySamba - paruka

Věděli jste, že nemusíte kvůli karnevalu létat přes půlku světa? Rio de Janeiro není jediné město, které každý rok zachvátí taneční vášeň a ulice naplní průvody lidí v kostýmech a zdobených maskách. Například holandský karneval v Rotterdamu je velice oblíbený. Jeho ulice naplní každý rok přes milion lidí, všichni se vlní v rytmu tance a dobré zábavy. Rotterdam Unlimited je odnož latinskoamerického karnevalu a v Evropě se těší velké oblibě.

Velká Británie

Neměli bychom zapomínat na jeden z největších karnevalů v Evropě – Nottinh Hill ve Velké Británii. Vždy v srpnu se ulice Londýna na tři dny promění v jednu velkou taneční zábavu. Zúčastní se jí každý rok tisíce lidí v třpytivých kostýmech a barevných parukách. Začíná se v sobotu Samba - slepicevelkolepou zábavou, v neděli si přijdou na své nejmenší, protože je na programu dětský průvod a v pondělí je karneval zakončený velkolepou přehlídkou.

Německo

Samba festival v Coburgu je největší akcí svého druhu mimo Brazílii. Začínal v roce 1992, jako soukromý festival, kterého se zúčastnilo asi 20 skupin z Německa a okolí a dnes jich je už více než 100. Každý rok se do tohoto malého Německého města sjíždí davy diváků, více než tři tisíce účastníků z celého světa a dokonce královna samby z Rio de Janeira. Ulicemi města proudí davy účastníků v úchvatných kostýmech, čelenkách z pravého peří a s dokonalým make-upem. Kdo by odolal?Samba - paraple

Chorvatsko

Obrovskou událostí na Jadranu je Mezinárodní letní karneval v Senj. Města se každý rok zmocní karnevalová nálada hned na celý týden! Městem bez přestávky zní hudba, probíhají různé hry, soutěže v maskách, tančí se na každém rohu a vychutnat si můžete různá taneční vystoupení. Definitivním vrcholem je karnevalový průvod, kterého se zúčastní více než tři tisíce masek. Pokud se chystáte na dovolenou do Chorvatska, přibalte si párty doplňky a nenechte si ujít tento festival!

Samba - kostým tanečniceKarneval přímo u Vás

Také Vás to navnadilo? V uších už Vám duní latinskoamerické rytmy a boky se neposlušně vrtí? Máte několik možností, můžete se vydat na nějaký ten evropský karneval, na nějakou párty v samba stylu, nebo si uspořádat doma či na zahradě vlastní karneval! Na našich stránkách naleznete pestrou škálu exotických kostýmů a karnevalového příslušenství. Stačí si jen vybrat.

 

 

Samba - řasySamba - dlouhá sukněSamba - morphsuit

 

 

Samba - boaSamba - pártySamba - žluté návleky

Samba - brýleSamba - boty

Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post.
Trackbacks are closed, but you can post a comment.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *