Předobraz čerta

Latexová maska čerta

Podoba čerta zřejmě vzešla z mnoha různých bytostí, především z antické mytologie. Vzhledem i povahou se čert nejvíce podobá satyrům a Panovi, bohu pastvin. Pokud je čert andělem svrženým z nebes, můžeme jeho původ odvozovat i od Titánů, kteří byli poraženi ve válce řeckými bohy, a také od Héfaista, jehož Zeus svrhl z Olympu – Hefaistos byl rovněž nevzhledný a kulhal.

Čerti v křesťanství

Podle ortodoxních křesťanských principů jsou ďáblové či (jak jsou také ještě nazýváni) démoni reálně existující bytosti. Působením ďáblů přichází většina chorob a zlo jako takové. Dokonce ani duši není v těchto případech třeba upisovat, stačí  pouze páchat „zlo“. Tyto principy jsou v této formě přijímány jen některými církvemi. Například římskokatolická církev má i v současnosti pro vyhánění zlých duchů a ďábelského vlivu oficiálně ustanoven institut exorcisty.

Přehršel masek čertů, Mikulášů, andělů, ale i dalších originálních kostýmů naleznete v nabídce internetového obchodu Mysticum.cz . Podívejte se tam alespoň pro inspiraci. Zjistíte, že za trochu peněz lze dosáhnout velkého efektu!

Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post.
Trackbacks are closed, but you can post a comment.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *