Karnevalové masky

Není snadnější způsob, jak se vyhnout složitému make-upu, než si pořídit parádní karnevalovou masku, kterou využijete při mnoha příležitostech. Ať již chcete pobavit malé ratolesti na dětské oslavě v super kostýmu zvířátka, nebo se chystáte na velkolepý maškarní bál a potřebujete dokonalou benátskou masku, nebo jste rekvizitář z divadla a máte krkolomný úkol, aby konkrétní postava byla co nejrealističtější. Vždycky se najde dobrý důvod, proč mít doma nejednu karnevalovou masku připravenou k okamžitému použití. Navíc pokud sáhnete po variantě v podobě benátské masky, perfektně ji využijete také jako dekoraci v obýváku díky svému bohatému a zářivému zdobení, které uchvátí nejednu návštěvu nebo jako dárek pro milovníka divadla či obdivovatele Toskánska a všeho, co k tomu patří.

Karnevalové masky lidem usnadňují práci, nejenom čas. Ale ne každý jedinec je tak zručný, aby si dokázal vyrobit vlastní masku nebo se nalíčit tak, aby to perfektně zapadlo ke kostýmu. V tu chvíli není nic jednoduššího, než sednout za počítač (jelikož ne každé město má takovýto specializovaný obchod) a vybrat si tu pravou masku, která nejlépe doplní Váš zamýšlený kostým. A jistě nebude slušet jenom k jednomu kostýmu, ale k více. Jistě si rychle oblíbíte maškarní bály a brzy si budete muset pořídit další karnevalové masky, aby Váš kostým nebyl brzo okoukaný.

Asi mezi nejznámější karnevalové masky, které si každý z nás vybaví jako první, jsou masky benátské. Ty mají svojí mnoholetou tradici a dělí se na několik druhů. Největší koncentrace těchto karnevalových masek se každoročně koná na celosvětově známém Karnevalu v Benátkách, který každoročně přiláká tisíce návštěvníků z různých koutů světa. Počátkem každého roku jsou ulice města plné maškar s karnevalovými maskami a rozdávají zde smích a radost.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *