Halloween

Celosvětově známý svátek zvaný Halloween se nezadržitelně blíží, tak by bylo vhodné se na to pořádně připravit. Ještě před pár lety jsme ho znali pouze z amerických filmů a seriálů, ale v poslední době se pomalu dostává i do českých domácností. Čím dál tím více lidí ho začíná slavit i u nás. A o co se vlastně jedná?

31. říjen je považován za svátek Všech svatých a slaví se především v anglicky mluvících zemích, jako je Velká Británie, Spojené státy, Kanada, Nový Zéland atd. Děti se oblékají do strašidelných kostýmů a vyrážejí do ulic koledovat o sladkosti. Chodí od dveří ke dveřím a vykřikují tradiční říkadlo: Trick or Treat! Trick or Treat! Veškeré domy jsou ozdobeny halloweenskými motivy, jako jsou pavouci, netopýři, upíři, kostlivci a především vydlabané dýně osvícené svíčkami. Bez ní by Halloween nebyl Halloween.

Večer, až děti skončí s koledou, nastává ten správný čas na pořádnou halloweenskou party pro dospělé. Ale má to jistá pravidla. Na Halloween nemůžete přijít v ledajakém kostýmu, ale jen v těch strašidelných. Princezny jsou tedy povoleny, ale jenom pokud mají prořízlé hrdlo nebo nůž v zádech, stejně jako mrtvá nevěsta, upíři, Frankensteini a jiná strašidla. Proto se náležitě připravte a dejte si na svém kostýmu záležet, ať se Vás každý bojí!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *