Doba maškarních plesů je tady!

Už se pomalu blíží masopustní období a s ním začíná i období klasických maškarních plesů. O historii masopustu si povíme příště. Dnes se zaměříme na to, jak se správně připravit na takový maškarní bál. Hlavně musíte vzít v úvahu, že ples je společenská událost, proto by bylo nemístné dorazit tam bez kostýmu. Bylo by to stejné jako přijít na obyčejný ples v džínách a tričku místo v obleku nebo společenských šatech. Maškarní ples je vlastně naprosto stejný jako každý jiný ples. Hraje tam hudba, tančí se, lidé se baví, povídají si, popíjí, seznamují se. Kolikrát by se normálně ani nepotkali nebýt takové události, jako je právě ples. Jediné, čím se maškarní ples odlišuje od těch běžných plesů, je to, že jsou tam lidé oblečení do kostýmů. To tedy znamená, že je tam více legrace. :)

Původně byly plesy určeny pouze lidem z vyšších vrstev. Během 19. století se postupně staly také součástí měšťanské zábavy. V dnešní době se pořádá tolik plesů, z nichž si každý může vybrat podle svých možností a svého gusta. Konají se v zimním období a jsou velice oblíbené. Maškarní plesy mohou být laděné do různých stylů. Můžete tak navštívit třeba námořnický ples, zvířecí ples, filmový ples, ale také maškarní ples, kde jsou lidé oblečeni do klasických společenských šatů a pouze obličej mají zakrytý maskou.

Pokud se zrovna chystáte na některý z mnoha maškarních plesů, potřebujete vhodný maškarní kostým, masku a další karnevalové doplňky. To vše můžete najít na stránkách www.mysticum.cz.

Dámské maškarní kostýmy

Kostým Gejša zelený

Kostým Gejša zelený

Kostým Kleopatra

Kostým Kleopatra

Kostým Tanečnice Burleska

Kostým Tanečnice Burleska

 

 

 

 

 

 

 

 

Pánské maškarní kostýmy

Kostým Casanova

Kostým Casanova

Kostým Drákula

Kostým Drákula

Oblek Horečka sobotní noci - bílý

Oblek Horečka sobotní noci – bílý

 

 

 

 

 

 

 

 

Maškarní ples – doplňky

Buřinka

Buřinka

Benátská maska Colombina oro con bastone

Benátská maska Colombina oro con bastone

Péřové boa černofialové

Péřové boa černofialové

 

 

 

 

Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post.
Trackbacks are closed, but you can post a comment.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *